| YoNoMember a întrebat:

Se poate schimba telefonul la Vodafone daca l-am dus pana acum la ei sa il repare de 2 ori si nu mi-au rezolvat problema?

Telefonul nu mai incarca iar ei de fiecare data mi-au restartat softul ( ceea ce putea orice prost sa o faca ) iar problema mea cu incarcatul nu s-a rezolvat!
Am stat 3 saptamani degeaba fara telefon iar acum ma gandesc sa le cer sa mi-l schimbe deoarece este inca in garantie iar ei nu mi-au putut repara telefonul de 2 ori.

Răspuns Câştigător
| LTAA a răspuns:

Ar trebui. Daca nu sunt in stare sa il repare, dar nu vor sa il schimbe, baga OPC-ul (Oficiul Protectiei Consumatorului) pe ei.

2 răspunsuri:
| miTzuliK93 a răspuns:

De obicei, cand nu se incarca, mufa este de vina. Ma rog, in cele mai multe cazuri. Nu face contact, etc. etc. Incearca sa incarci si cu un alt incarcator de acelasi tip pe care-l ai. Poate problema nu e in telefon ci la incarcator. Ai scapa ieftin daca e asa.

Nu stiu daca poti TU solicita schimbarea telefonului cand vine vorba de garantie. thinking Din cate stiu, eu decid asta, in functie de gravitatea problemei, sau daca il strica mult mai tare cand incearca sa-l repare.

| Andreea625 a răspuns:

Daca este inca in garantie poti!