| Punkt_Soryn_1989 a întrebat:

Salut, am configuratia urmatoare.
palca de baza msi
cpu I3 3,4 ghz /4 nuclee
ram ddr3 4 gb /1600 /cl9
ssd 250 gb /hdd 1tb
sursa ciftech 650w redundanta 85%
si placa video SAPPHIRE HD 2900GT
problema este ca nu imi apare imaginea. nu imi merge placa video pe aceasta configuratie, solutii? cine ma ajuta primeste 5 fundite happy P.S. placa video merge pe alta cfg. la fel si cabluri monitor etc. update bios am facut pana la maxim.

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

Intrebare: ce cauta placa aia video pe sistemul ala? placa aia trebuia sa fie la tomberon de mult.
2. fara suparare.
3. i3 e dual-core, nu quad core(nu are 4 nuclee).
5. nu merge pentru ca probabil e defecta la cat e de veche
6. integrata cred ca e mai puternica decat dedicata aia, care consuma ca la furnal.