| birou a întrebat:

Azi am reinstalat windows-ul si am si deafacut PC-ul sa il curat de praf si cand lam montat am observat sa nu mai merge monitorul din placa video (Amd sapphire radeon HD5450 series 2gb ddr3 racire pasiva). Am pus muf de la monitor in placa de baza (msi H61M-P31G3) si mergea. Am procesor i3 3.30ghz sandy bridge 8gb ram. Am scos si bateria de la bios si am puso iar. Ce ar putea avea de sa nu mai mearga? Si daca nu mai merge ce alternativa de maxim 250 lei ar fi cea mai buna?

Răspuns Câştigător
| T4zu a răspuns:

Salut.
Posibil sa fi miscat ceva cablu de la sursa si asa sa nu mai faca contact cum trebuie.
Pentru inceput scoate si baga iar toate cabluriile, si ai griji sa fie bagate bine.
Pe urma scoate placa video si bag-o iar.

Daca crezi ca este de la windows lasa monitorul conectat la placa de baza si instaleaza asa driverul placii video, incearca sa vezi daca functioneaza.

1 răspuns:
| birou explică:

Poate daca nu era arsa mergea cum ai zis dar daca e arsa nu merge. Mersi oricumwinking