| mikey02 a întrebat:

Salut. Am vrut sa pun pe o placa de baza Intel DH61WW cu i5-2500 si 8GB ddr3 o placa video sapphire pulse rx 560 2gb. Nu am imagine si nici tastatura cu mouse-ul nu se aprind dar ventilatoarele de la procesor, sursa si placa pornesc. Daca pun placa video veche merge fara probleme. Credeti ca este placa prajita sau trebuie ceva reglat in bios ca sa mearga?

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca cu placa veche merge, inseamna ca asta nouă nu este acelasi model ca aia veche lasa l asa cu aia veche ca il faci praf.

| NLS a răspuns:

Placa video veche fiind ce model?

Ce versiune de Windows ai?

Ai instalat corect driverul de la AMD? (cauta pe google:
AMD drivers
deschide primul link, si apoi vezi in linkurile de mai jos )

https://imgur.com/nOWhpOt

https://imgur.com/P6fVyHN

| mikey02 explică (pentru NLS):

Gt 730, Windows 10 x64 si nu merge sa instalez daca nu booteaza

| octav005 a răspuns:

Ori nu ai driverul instalat la placa video. DACA nu scoate placa video si baga monitorul in cea de la placa de baza. on board. VEZI daca vede semnal pe monitor.

| mikey02 explică (pentru octav005):

Pe placa de baza are imagine

| octav005 a răspuns (pentru mikey02):

Vezi cea noua sa fie bine conectata în placa de baza.
Placa video noua are alimentare?

| mikey02 explică (pentru octav005):

Intra pana in capat, are alimentare separata cu 6 pini si am o sursa noua de 600W cu 2 conectori testati de 6+2 dar este tot la fel

| octav005 a răspuns (pentru mikey02):

La placa video se învârte coolerul? Încearcă și la alte porturi de iesire de la placa video.

| mikey02 explică (pentru octav005):

Se învârte cooler ul si nu am alte porturi la monitor in afara de hdmi sau adaptoare

| octav005 a răspuns (pentru mikey02):

Nasol. atunci poti incerca acea placa la un prieten s-au o alta placa de baza?