| GigiManivela a întrebat:

Am creat un nou user la calculator, pe langa cel existent deja. Acum, cand aprind calculatorul, primesc 2 useri prin care ma pot loga pe pc, fiecare avand parola. Daca las pc-ul 30 de minute, intra in stand-by si trebuie sa misc de mouse ca sa se aprinda din nou ecranul (stiti voi). Si as vrea ca dupa ce-mi intra in stand-by si misc mouseul, sa-mi continue sesiunea de userul deja logat. In momentul asta, daca imi intra in standby si misc mouseul, ma pune sa aleg din nou userul si sa introduc parola. Am mai postat odata intrebarea asta, si cineva mi-a dat un link, de unde puteam da disable la introducerea parolei cu un singur user. aia cu "control panel" >- power options" >- "advanced " >- disable asking password, bla bla". Daca nu intelegeti ce vreau sa spun, intrebati laughing

P.S: o sa pun intrebarea pana gasesc un raspuns bun straight face

1 răspuns:
| antimulte a răspuns:

Control panel, user accounts si acolo ai optiunile necesare pentru fiecare din useri.