| GigiManivela a întrebat:

Am creat un nou user la calculator, pe langa cel existent deja. Acum, cand aprind calculatorul, primesc 2 useri prin care ma pot loga pe pc, fiecare avand parola. Daca las pc-ul 30 de minute, intra in stand-by si trebuie sa misc de mouse ca sa se aprinda din nou ecranul (stiti voi). Si as vrea ca dupa ce-mi intra in stand-by si misc mouseul, sa-mi continue sesiunea de userul deja logat. In momentul asta, daca imi intra in standby si misc mouseul, ma pune sa aleg din nou userul si sa introduc parola. Am mai postat odata intrebarea asta, si cineva mi-a dat un link, de unde puteam da disable la introducerea parolei cu un singur user. aia cu "control panel" >- power options" >- "advanced " >- disable asking password, bla bla". Daca nu intelegeti ce vreau sa spun, intrebati

5 răspunsuri:
| adybutterfly a răspuns:

Open a command prompt with administrative privileges.
Enter "powercfg.exe -h off"
Exit the command prompt.

funda?

| GigiManivela explică (pentru adybutterfly):

Pai stai un pic, ca nu am inteles. Sau cred ca mi-am dat eu seama, dar tu nu ai explicat deloc bine. Dau pe start -> Run -> scriu powercfg.exe -h off. Si gata? asta e?

| adybutterfly a răspuns (pentru GigiManivela):

Da, dezactivezi hibernarea

| GigiManivela explică (pentru adybutterfly):

Ok, voi verifica sa vad daca merge, si vei primi funda. Ma scuzi ca am intarziat atata timp happy

| GigiManivela explică (pentru adybutterfly):

Nu functioneaza. deci am dat "Start"->"Run" si am scris exact asta

powercfg.exe -h off

si am apasat enter. Si tot imi cere parola cand misc mouseul.