| GeorgeOOO a întrebat:

Am cumparat acum o luna un Laptop Sony Vaio (http://www.emag.ro/......EQGXKBBBM/ Si am o problema cu el. Ruleaza doar pe windows 8, cum pot baga windows 7. pls niste sfaturi dau FUNDA!

3 răspunsuri:
| PopAdrian a răspuns:

Iti recomand sa il duci la un service unde sa ceri asa ceva, deoarece o sa stai o vesnicie sa faci downgrade de la 8 la 7 si este un proces mai complex. Spor!

| GeorgeOOO explică (pentru PopAdrian):

Poi m-am interesat. si din cate am aflat trebuie sa stept o noua versiune a bios-ului. care sa ruleze pe w7. dar mai vreau niste pareri/sfaturi.

| PopAdrian a răspuns (pentru GeorgeOOO):

Ca sa poti instala, in BIOS trebuie sa dezactivezi 2 chestii. Una este ceva cu API si una este o optiune "Boot only from original Windows CD/DVD" sau ceva asemanator. Le pui pe Disable si ar trebui sa mearga.