| Ceeezar a întrebat:

Am cumparat benzi cu led si mi-am pus una pe birou. Ledurile merg la 12v. AS vrea sa pun si pe subwoofer sa clipeasca dupa bass dar sa nu sa se arda! Cum pot face? Dau funda!
Imaginea cu leduri. http://postimg.org/image/84wnlu4ef/

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Poti sa incepi cu un volt-metru, poate ai noroc de un circuit solid care sa iti tina banda de leduri la 12V. Insa nu recomand.

| K0sti a răspuns:

Nu e asa simplu! Iti trebuie o electronica care sa-ti comande acele leduri. Cum e si orga de lumini. Electronica preia semnal de pe finali prin nistre filtre si comanda LED-urile in tonul muzicii. Deci nu te baga ca arzi boxele!

| Ceeezar explică (pentru K0sti):

Am mai vazut la un prieten ca aveam un neon lipid de unitate si era pus la subwoofer. si are Genius 5.1 ca mine!

| K0sti a răspuns (pentru Ceeezar):

Eu ti-am spus ce trebuie. Ai net, ai Google, pune mana si cauta.