| Onethreeonetwo a întrebat:

Salut, am cumparat de curand o placa de baza pentru PC de pe olx. am pus pasta termoconductoare noua, am resetat bios-ul, dar are momente cand se inchide brusc fara sa ii fac nimic... Cand il tin deschis doar pe desktop nu se inchide, insa daca intru de exemplu in counter-strike si il las putin se inchide. Stie cineva ce are si poate sa ma ajute?

1 răspuns:
| Pitimicu a răspuns:

Se incalzeste prea repede procesorul si se inchide automat.
# ori deschizi unitatea si lasi sa intre mai mult aer la ea, ori iti mai pui un ventilator ca sa raceasca mai repede.
# Sau dai click dreapta pe bara de start, apoi "Task Manager","view", "Update speed" si dai pe "low", Daca mereu iti merge cu 80-100 inseamna ca procesoru se incalzeste prea repede si nu suporta. Se mai intampla asta la pc-uri cu 2-3 GB rami.
Sper ca am fost de ajutor. happy