| Justusee34 a întrebat:

Vreau sa testez placa de baza daca mai merge dar nu am pasta termoconductoare.
Iar la cularul stok nu mai sta din cauza ca s-a rupt un grilaj de plastic si nu il pot fixa bine...

Placa va necesita bios-ul resetat deci 1 -2 min max 5 va sta aprins cred.

Ce temp va ajunge procesoru fara pasta doar cu cularu stock neprins in grilaj doar pus pe el?

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Daca tu incerci sa faci contact "cat mai bine" cu suprafata respectiva, o sa te afli la limitele normale, n-o sa "ia foc".

Bula
| Bula a răspuns:

Timp de 10 secunde nu se incalzeste inca periculos, dar dupa 60 secunde risti sa ai si procesorul si placa K.O., chiar daca acum sunt inca buni.

Fara pasta si fara radiatorul si ventilatorul fixat, poti pune feliile de carne pentru prajit.