| unknown78 a întrebat:

Salut, am cumparat de curand un televizor Samsung smart tv, si am vazut ca are pe el mufa HDMI. Intrebarea este, daca imi cumpar un cablu HDMI, mufa o bag in tv si celalalt capat ce fac cu el si de ce tip trebuie sa fie? Cablul asta e un fel de adaptor sa imi transforme mufa de la tv in mufa HDMI? Daca stiti sunetimi si mie ca fel de cablu trebuie sa-mi cumpar cu ce fel de capete(e clar ca un capat trebuie sa fie cu mufa HDMI dar celalalt ma intereseaza ce tip e si unde il conectez)

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Cartea de la televizor ai citit-o? Capatul celalalt il bagi in alta scula, gen DVD player, Media player, placa video cu iesire HDMI, etc. Complicat.