| Rooobi a întrebat:

Am cumparat si eu un telefon Samsung S5610 la mana a doua cam ieftin. L-am probat totul era ok la el. Cand am ajuns acasa nu se mai auzea nimic la el, de exemplu ascultam o melodie nu se auzea nimic, ma suna cineva imi arata apelu dar nu suna nimic, daca raspundeam persoana nu ma auzea si nici eu pe ea, daca dadeam pe speaker ma auzea-il auzeam. L-am reaprins si a mers perfect normal. Dupa o ora iar nu mai mergea.
Voi ati avut problema asta la acest model de telefon sau la vreun alt telefon? Daca da cum ati rezolvat-o. Sau ce credeti ca ar putea avea stricat si cat m-ar costa repararea?

6 răspunsuri:
| Stefanoaia_Iulian_1999 a răspuns:

Eu il am si acum de 4 ani si abia acum cateva zile l-am scapat prin zapada si s-a stricat difuzorul dar l-am desfacut dot l-am pus sa se incalzeasca vreo 15 min si dupa a mers... happy

| adrian1211 a răspuns:

E posibil ca telefonul sa fie fake, sau cum se mai numeste in ziua de azi "REPLICA"! Aceste telefoane nu sunt sub licenta, la fel si software-ul! Eu zic sa il duci la un service si sa te lamureasca in cazul asta. Dar eu zic ca e FAKE! Bafta happy

| Rooobi explică (pentru adrian1211):

Nu cred ca e fake deoarece arata folosit si cam vechi. Credeam ca doar la telefoanele scumpe gen Samsung galaxy, iphone se fac "replici".

| adrian1211 a răspuns (pentru Rooobi):

Frate, omul din ziua de azi face tot posibilul sa te faca chiar si de ultimul leu! Crede-ma ca am mai vazut faze de genu, schimband carcasa telefonului si treburi de astea, doar ca sa para folosit si functional! In legatura cu ce crezi tu, te anunt ca pentru orice telefon exista "replica". asa ca de alta data sa fi mai atent! Parerea mea e ca nu are rost sa cumperi un telefon la mana a 2-a, mai bine iti iei unul nou si stai linistit! FUNDA? smug

| Rooobi explică (pentru adrian1211):

Mersi fain pentru sfat. Da l-am reparat laughing Am dezactivat 3g si s-a rezolvat, merge perfect acum. Am gasit pe net o persoana cu aceeasi problema la un telefon Samsung si i-a dat cineva sfatu sa dezactiveze 3g si a mers.

| adrian1211 a răspuns (pentru Rooobi):

Aaa, okwinking ma bucur ca te-am putut ajuta! Bafta happy