| YoVyLLy a întrebat:

Am o intrebare. Am un Iphone chinezarie... si mergea tot perfect pana cand la un moment dat vorbeam cu cineva la telefon si eu il auzeam perfect dar el nu ma auzea. Am dat la inregistrare sunete sa vad daca inregistreaza ceva dar nimic... Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| 0rlando a răspuns:

Îl poți arunca. Trebuia să îți cumperi un telefon original, nu o replică.
Replicile de obicei, nu rezistă mai mult de două săptămâni.

| YoVyLLy explică (pentru 0rlando):

Ok, o sa vad cum fac sa-mi iau altul.

2 răspunsuri:
| deh12 a răspuns:

Mai intai verifica setarile iphone-ului si vezi sa nu se fi scrantit ceva windows-ul iphone-ului. Daca spui ca tu il auzeai si el nu te mai auzea se poate sa se fi defectat microfonul de la iphone, ori altau ori al celui cu care ai vorbit.
Ps:Am avut si eu un telefon Samsung care facea la fel pana sa defectat complet (dupa cateva zile de la cedarea microfonului).Mai bine du-l la un service daca nu poti sa-l faci singur.