| anonim_4396 a întrebat:

Am cumparat un Acer E1-572G, cu procesor i7 1.80 -3Ghz. Cand intru in My Computer la frecventa procesorului arata 1.80 -2.40, aveti idee care ar fi problema? Am reinstalat windowsul si la fel arata frecventa. Am incercat sa verific Ghz in Bios insa nu exista la acest model asa ceva. Am facut un update si nimic. Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| UnrealGraphicsGamer0110011 a răspuns:

Salut, cred ca aia teo mintit sau o slabit procesorul s-a ars ceva ce mai bine ar fi sa contacteziun specialist si daca ai garantie arata-le ca,,, cand ti lo vandut o scris 1.8-3 ghz si reclasma chestia astanu poate fi lasata asa.
Funda?

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Nu trebuie sa duci nimic la reparat laptop-ul functioneaza perfect. Nu vezi si tu ca procesorul functitoneaza la frecventa stock iar daca vrei sa ii urci frecventa poti folosi tehnologia turbo de la Intel?

| anonim_4396 explică (pentru Jipa95):

Am incercat ce mi-ai zis tu si turbo bost poate urca pana la 2.40 maxim.

| EmanuelEmy7 a răspuns:

Inseamna ca trebuie dus laptop-ul la un service autorizat, pentru ca nu este in regula, ca procesorul sa nu iti dea o frecventa fixa!