| Thocomerius a întrebat:

am cumparat un monitor Samsung de la eMAG pe spatele caruia scrie color display unit,made in Romania, hdmi, dar nici urma de hd.mi s-a spus ca e full hd. e adevarat? cum aflu daca e hd sau nu?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

1920 x 1080 este rezolutia lui, deci e Full HD.

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Arata exact ce monitor este ca sa iti spunem daca e hd sau nu. Insa daca stii ca e full hd, e clar ca e si hd(un fullhd are de aproape 2 ori mai multi pixeli decat un hd).

| Thocomerius explică (pentru sltlp):

S22C300 scrie pe monitor in coltul din dreapta sus.scuze pt.intarziere

| sltlp a răspuns (pentru Thocomerius):

1920 x 1080 este rezolutia lui, deci e Full HD.

| K0sti a răspuns:

Simplu, vezi daca suporta 1920x1080! Greu!

| hp8510p a răspuns:

Daca ti s-a spus ca este full hd inseamna ca asa este.Hdmi este un port in care conectezi un cablu hdmi