| Ștefan_Ștefan_2000_iF4U a întrebat:

Am cumparat un notebook HP http://altex.ro/......b-free-dos
nu pot sa activez placa video integrata si in DEVICE MANAGER la placa video AMD are o eraore (43) ce trebuie sa fac ca sa rezolv cele 2 probleme? MULTUMES ANTICIPAT

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Nu poți să dai „enable" la ambele plăci video simultan. De aia „nu merge".

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Instalezi un sistem de operare cu licență și driverele cele mai recente. Nu are cum să nu meargă.

| Ștefan_Ștefan_2000_iF4U explică (pentru mihai69):

Exact asta am facut
cand dau din device manager enable la ambele placi video parca functioneaza doar cea Intel.
si daca dezactivez Intel si incerc sa intru in catalyst control center nu merge si imi spune ca nu am driverele puse
ce rezolvare am?

| mihai69 a răspuns (pentru Ștefan_Ștefan_2000_iF4U):

Nu poți să dai „enable" la ambele plăci video simultan. De aia „nu merge".