| iustin948 a întrebat:

Am cumparat un router tenda f300 Wireles N300 Home
router l-am montat si dupa am vrut sa-l configurez am intrat pe ip-ul lui dar nu merge

ce trebuie sa fac?

FUNDA

5 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Ai cd de instalare? vezi ca ai gresit ip-ul, ca sa intrii pe ip-ul lui trebuie sa intrii pe un broswer (internet explorer, chrome, mozzila firefox etc.) si sa scrii acolo direct ip-ul fara www., acolo introduci numele de administrator si parola daca ai, sau dai si il configurezi direct.

| iustin948 explică (pentru Evolution):

Da asa am facut ip-ul lui e 192.168.0.1 dar cand dau nu imi apare acel pop-up
imi merge doar 192.168.1.1 care e de la modem si da am si cd de instalare
si cand dau configure ma trimite 192.168.1.1

| Romi65 a răspuns (pentru iustin948):

Incerca sa configurezi routerul fara sa fie conectat la modem si cloneaza adresa mac a placii de retea a calculatorului.

| iustin948 explică (pentru Romi65):

Si cum fac asta?

| Marius_Morosanu_1995 a răspuns:

Buna am cumparat un router tendaf3 wireless n300si nu stiu cum sa-l instalez