| Anonymous744 a întrebat:

Salut!
Am cumparat un telefon si zice ca are corning gorilla glass 3.
Trebuies sa mai iau folie tempered glass de sticla pentru a proteja mai bine displayul?
Si daca da, trebuie sa dau inainte jos gorilla glassul?

Răspuns Câştigător
| GPA a răspuns:

Obligatoriu, versiunile Glass 5 și 6 sunt foarte rezistente, nu mai este necesară o folie tempered. Pe Glass 3 e obligatoriu, este mult mai slabă calitativ, chiar dacă este rezistentă la zgârieturi, din 2-3 dropuri pe o suprafață tip ciment/asfalt de la o înălțime de 2m, ai rezolvat ecranul.

Pune o folie de sticlă tempered. Indiferent, chiar dacă ai să zicem și Glass 6, o folie de sticlă este esențială, prevenind deteriorările sticlei telefonului.

Foliile tempered se pot aplica atât pe ecran, pe backpanel (spatele telefonului) cât și pe cameră.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă ții telecomanda in pungă, pune și telefonului folie dacă nu, lasă-l așa că-i stă bine

| Skarr a răspuns:

Gorilla glass 3 e slab. A apărut și 6. Și după 6 a apărut Victus. E cu ceva generatii in urma Deci da. Ia ți folie