| RobertoBMW a întrebat:

Salut,am dat un pumn in ecranul laptop-ului si acum nu mai functioneaza, are o mare pata neagra unde a fost lovit si restul linii colorate.In fine,l-am conectat la un monitor,dar nu merge sa ma joc nimic, de ce oare?

13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De prostie.
Mai bine ai fi dat cu capul in perete, atunci nu se strica laptopul. tongue

Arunca-l si cumpara-ti alt laptop.
Sau mai bine un desktop, cu carcasa blindata. laughing

| darrio2007 a răspuns:

S-o fi suparat ca l-ai lovit.
Normal ca l-ai stricat, ce crezi ca poate sa aibă?

| Ineys a răspuns:

Sunt si eu curios, de ce ai dat cu pumnul in laptop? Ce ti-a facut asa grav? rolling on the floor

| Panamax a răspuns:

S-a dus si hd-ul.
Dar sunt bune memoriile. alea rezista la socuri.

| GPA a răspuns:

Isteț din partea ta, stai și suferă acum...

L-ai conectat prin HDMI sau prin VGA?
Schimbă cablul și vezi dacă funcționează, la fel și cu monitorul.
Să-mi spui dacă îți merge așa. Cel mai bine ar fi să testezi atât VGA cât și HDMI, presupun că are laptop-ul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.
In urma descrierii dvs, concluzia mea este ca datorita socului pe care ecranul laptop-ului l-a suferit, a adus cu sine si scurtcircuitarea unor mici, dar importante circuite din placa de baza, sau chiar a unor piese esentiale.
Ideea este sa-l duceti la un service autorizat, iar cei de acolo va pot confirma, daca se mai poate face ceva sau nu cu acel laptop.
Aceasta este recomandarea mea pentru dvs, insa decizia va apartine...
O zi reusita.

| ziftode a răspuns (pentru anonim_4396):

@Valy1005 moama ce limbaj batzos ai, esti de la guvern cumva? rolling on the floor

iti trebuie un diagnostic complet, daca doar nu merge a te joci si ai placa video "dedicata" dar de fapt ai integrata si accelerator grafic (cum se poarta in ziua de azi, placa video e Intel, dar pe langa e un accelerator grafic 3D Nvidia, dar e declarat pompos si absolut incorect "placa video dedicata" ) atunci e posibil ca numai aia sa nu mearga si sa nu ai probleme decat in jocuri ca numai acolo se activeaza

insa daca ai hdd, 99.99% ca acum are bad-uri si de aia nu merg jocurile!

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bravo. mă! Vorbesti ca Dragnea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta se intampla cand un laptop inteligent intra in contact un om ratat care are IQ-ul 30.

| Demidol a răspuns:

Ai spart si altceva in afara de monitor. Ia-ti adio de la el si invata-ti lectia. In viata nu rezolvi nimic cu violenta, ci din contra.

| Carasin a răspuns:

Adios la laptop mie tot îmi vine sa fac asta cîteodată dar mai bine lovește masa vindel la piese dar hard diskul dacă ai fișiere importante nu îl vinde mai pui ceva bani și îți iei altul

| Mihai_Ghit_1990 a răspuns:

Ca ai dat un pumn in laptop ce dicku meu