| SkyWave a întrebat:

astazi din greseala am lovit ecranul laptop-ului cu un capacel de la pix, iar in acel loc s-a facut o mica pata neagra. Intrebarea este daca acea pata se va exitinde si daca este vreo solutie, ca sa o pot face sa dispara! #FUNDA.

Răspuns Câştigător
| TrandafirTrandafiriu a răspuns:

Nu se va extinde, nu exista nici o solutie, pata aia se numeste dead pixel (pixeli morti, se repara doar daca schimbi displayul)

3 răspunsuri:
| Mihai1810 a răspuns:

Nu isi revine. E un pixel mort, se poate remedia doar prin scimbarea ecranului. Am si eu un pixel mort la laptop.

| ChristineDiaz a răspuns:

Eu de obicei cand imi lovesc din greseala laptopul ramane o pata neagra, care in cateva minute dispare, nu stiu daca e asa si in cazul tau.

| SkyWave explică:

Multumesc pentru raspunsuri, poate trebuie sa explic putin mai clar:
Deci dupa ce am lovit display-ul nu s-a intamplat nimic, a 2-a zi il deschis si vad o pata micuta in care parca se vad niste pixeli asa de culoare albastru si transparenti, singurul lucru care ma intereseaza este ca acea pata sa nu se extinda.