| Chrischan a întrebat:

Salut am de 2zile o placa video super buna de 1g, am 2gRAM procesor bunicel dar cand intru intr-un joc gen minecraft, cs1.6,samp,metin2 etc la inceput cand intru am fps foarte mare dar daca ma misc putin incepe lagul infernal... aveti vreun sfat?

10 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

1. Drivere actualizate.
2. CE placa video e exact, si ce procesor ai?

| sltlp a răspuns (pentru Chrischan):

Eu vad ca ai nvia 7300 gt? Pai daca e asa, aia e o placa video slaba. degeaba are ea memorie. La o placa video, nu conteaza prea mult cantitatea de memorie. Revenind, 7300gt e o placa video slaba.
Driverele le ai actualizate? Dezactiveaza aero de la windows sa vezi daca e vreo diferenta.

| Chrischan explică (pentru sltlp):

Nimic am actualizat driverele si dezactivat aero dar nimic

| sltlp a răspuns (pentru Chrischan):

Probabil e placa video cea vineovata(majroitatea placilor video integrate actuale sunt de cle putin 2 ori peste 7300).

| Chrischan explică (pentru sltlp):

Placa nVIDIA 7300 nu este integrata, da am si una integrata, dar nVIDIA nu estewinking

| sltlp a răspuns (pentru Chrischan):

Stiu, e dedicata, dar voiam sa spun ca o placa vidoe integrata de pe un procesor gen Intel g3220 este de cel putin 2 ori mai perforamnta decat dedicata aia de la tine.

| NesCafe a răspuns:

Destul de ciudat, probabil a fost o reinstalare a driver-ului Placii Video incorecta sau o mica eroare a ei. Incearca o reinstalare a Driver-ului si revii cu raspuns, eu voi incerca sa te mai ajut.

| Chrischan explică (pentru NesCafe):

Am incercat si reinstalare tot dar tot asa e.

| StefanVLY a răspuns:

Dap, ai un pc bun. Sfatul meu este să iţi schimbi sistemul de operare (windows) Reinstalează-l şi bagaţi windows xp sp3 clean, iţi va merge bine, bagaţi şi un antivirus pe el, cclener, şi iţi va merge bine după aia.