| cosmin123456789123456789 a întrebat:

Am de cateva zile un router wireless Tenda N300 (cu 300 mbps). Ieri a venit la mine un prieten sa-i faca configurarea. Mentionez ca sunt pe UPC.Intrebarea mea e urmatoarea:daca o sa duc router-ul la tara pe perioada cat stau acolo si il pun la un alt modem la un vecin,trebuie iarasi facuta configurarea, sau pot sa il schimb la orice modem vreau oricand? Daca imi spuneti sigur dau funda!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că trebuie configurat din nou. Din câte știu router-ul memorează Utilizatorul și Parola primite de la firma care îți dă Internet (în cazul meu RDS). happy