| missandrab a întrebat:

Aveti idee ce afectează eroarea Kernel Data Inpage Error? E o eroare de soft sau de hard? Am Windows 7.

Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

Cred ca e vorba de o eroare de la hard.

13 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Buna, daca este o eroare grava, nu te mai lasa sa faci ceva important reinstaleaza windowsul, daca dupa reinstalare tot asa face este din vina pieselor. Dar de obicei erorile acestea sunt din vina osului, daca erau din vina pieselor nu-ti mai pornea calculatorul sau cine stie ce.

| missandrab explică (pentru RaduTN):

Laptopul e relativ nou, nu are nici un an de când l.am luat. E destul de bunicel, dar n.am fost inspirata sa-mi iau unul cu Windows preinstalat. Sper sa nu fie de la piese.

| RaduTN a răspuns (pentru missandrab):

Nu, nu este de la piese daca este nou, oricum daca ar fi avand in vedere ca ai garantie la el (cred ca ai) o poti folosii si ti-l repara pe gratis.

Succes.

| missandrab explică (pentru RaduTN):

Nu stiu daca se încadrează in garantie, nu l.am luat cu Windows preinstalat... Am sa încerc!

| RaduTN a răspuns (pentru missandrab):

Atat timp cat nu ai desfacut laptopul, magazinul raspunde de problemele hardware!

| missandrab explică (pentru RaduTN):

N.a umblat nimeni la el.

| valentin75 a răspuns:

Salut!
Eroare are si un cod, trebuie sa postezi si acel cod. Te poti uita pe link...
https://www.google.ro/? gws_rd=ssl#q=eroarea+Kernel+Data+Inpage+Error

| missandrab explică (pentru valentin75):

E de tipul 0x000007A, nu stiu cati de 0 sunt. Iar lângă, in paranteza mai apar vreo trei coduri.

| StefanKogut a răspuns:

E de software, de Win7. In functie de codul erorii inseamna lucruri diferite, dar daca e 0x0000007a ai aici un tut: https://www.youtube.com/watch?v=c7jSBAkV6vg

| missandrab explică (pentru StefanKogut):

E de forma aia, iar in paranteza apar mai multe, vreo trei tipuri. Cred ca cel mai indicat ar fi sa il duc la cineva autorizat. Eu am încercat sa instalez un program, găsisem pe net, dar nu apuc sa fac mare lucru, pentru ca se închide, nici n.am apucat sa descarc pana la capăt programul.

| StefanKogut a răspuns (pentru missandrab):

"Tipurile" alea sund adrese de memorie. OK daca nu stii ce-i aia safe mode si cum sa intri in el, roaga un prieten sa te ajute, e destul de simplu de rezolvat.
Daca stii ce-i ala, atunci intra in safe mode, asta probabil il v-a stabiliza, urmareste tutorialul si descara unealta aratata in clip, o rulezi si e aproape gata, desigur respecti pasii aratati.

| missandrab explică (pentru StefanKogut):

In safe mode n.am intrat pana acum, am încercat doar in modul network. Multumesc!

| missandrab explică:

Va multumesc pentru răspunsuri!