| elcosmin a întrebat:

Am descarcat pe pc o aplicatie si mi-a umplut calculatorul de virusi(81) si abia mai mergea. Acum, dupa atatea scanari cu antivirusul, nu mai are nimic si merge si bine. Problema e ca la o perioada de timp se opreste. Ce recomandari aveti?

Răspuns Câştigător
| Tranconoid a răspuns:

Incearca programul Malware Bytes. Iti va scana tot calculatorul dupa virusi, deoarece sunt sigur ca tiau ramas cativa. Dupa poti sa ii scoti.

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

Fa o reinstalare curata daca vrei sa scapi complet de virusi, in ideea in care te gandesti ca e "de la asta". Daca se opreste, depinde "cum se opreste", daca e un bluescreen, daca e blackscreen, daca se opreste de tot brusc. Ideea poate fi din software (reinstalare windows, optimizarea sistemului de operare pe care-l ai deja, diagnostificarea bluescreenului daca ai asa ceva etc.) sau de tip hardware (poate e sursa pe duca, ori hdd-ul (verifica-l cu hdd sentinel) ori procesorul/placa video intra in temperaturi extreme (core temp, gpu temp). Vezi de unde ar putea proveni problema si in ce moment se opreste.