| 97 a întrebat:

Voi la anumite perioade de timp faceti scanari cu antivirusul la calculator? Ce windows aveti?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Când aveam Windows 7 home edition(primul build disponibil gratuit și legal spre download de un partenet Microsoft) îi alocam calculatorului 20 de minute zilnic pentru mentenanță(scanare de fișiere temporare, defragmentare hard disc, curățare fișiere temporare) și scanade viruși și spyware/adware.Acuma folosesc linux și am scapat de asta și îl recomand la toți cei ce nu au bani de licențe și mai ales nu se joacă pe pc.Succes

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da.Xp.

| Andruşcă a răspuns:

Fac scanari complete la cateva zile + scanez pe loc orice fisier pe care-l descarc sau primesc de undeva.

Am Windows 7.

| Mădă0611 a răspuns:

Da, dar numai cand observ ceva dubios sau de plictiseala. N-am gasit nimic. Am Comodo + Avast + Malwarebytes. Ma gandesc ca daca e un virus nou Avast nu o sa-l gaseasca daca nu si-a facut update-ul, dar Comodo sigur o sa se trezeasca, daca nu, de Malwarebytes nu trece. Sistem de operare, Windows 7.

| guardian18angel a răspuns:

Dar se mai intampla sa mai scape cate-un virus desi scanez periodic, este imposibil sa te aperi de toti, deci trebuie sa fi pregatit sa mai reinstalezi windows-ul odata la ceva luni, ca sa pastrezi calculatorul pe cat posibil curat.