| HellYeahChristine a întrebat:

Am facut o prostie si am dezinstalat un program pe care acum nu mai pot sa-l instalez la loc.Am inteles ca se poate recupera cu Backup and Restore din calculator...stie cineva cum anume si daca recupereaza si programele dezinstalate?

6 răspunsuri:
| undercovergirl a răspuns:

Salut!
Orice program se instaleaza din nou. Cauta pe net numele programului pe care l-ai sters si reinstaleaza-l. Sau spune-ne ce program ai sters poate te putem ajuta.

| HellYeahChristine explică (pentru undercovergirl):

Am dezinstalat messengerul si de atunci am incercat sa reinstalez orice varianta si nu a mers nici una. Windows Backup e tot ce mi-a ramas de incercat dar nu stiu exact cum si nu vreau sa fac vreo prostie

| undercovergirl a răspuns:

Cred ca problema este urmatoarea. Tu ai sters de undeva din partitie messenger-ul nu l-ai dezinstalat si acum nu ti-l mai gaseste si daca vrei sa-l instalezi iti spune ca deja il ai in calculator. Mergi in Control Panel - Add/Remove Programs si vezi daca il ai acolo. Da-i remove daca il gasesti in lista apoi da restart calculatorului. Incearca sa-l reinstalezi si vezi daca functioneaza. Daca nici dupa toate astea nu functioneaza ne mai gandim la solutii.

| HellYeahChristine explică (pentru undercovergirl):

Nu am sters nimic.L-am dezinstalat de tot de prima data.

| undercovergirl a răspuns (pentru HellYeahChristine):

Uite, daca chiar crezi ca te va ajuta backup-ul de la Windows, aici ai un tutorial despre cum sa-l folosesti : http://support.microsoft.com/kb/308422/ro.

| HellYeahChristine explică (pentru undercovergirl):

Mersi dar eu am Windows Vista deci daca as gasi ceva asemanator pentru Vista ar fi perfect