| andreiz112 a întrebat:

Salut am facut rost de o placa video si am urmatoarele probleme
1.Monitorul meu are vga si placa video dvi si cred ca pot rezolva
cu un Adaptor vga dvi
2.Placa video necesita alimentare si sursa nu are pcie cablu si
pot rezolva cu un adaptor va rog dati-mi link pentru adaptor
Dau funda si va raman recunoscator

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

1. Corect.
2. Despre ce placa si sursa discutam? Nu de alta, dar s-ar putea sa ai nevoie de o sursa noua.
Adaptor gasesti si pentru alimentare, de la Molex la PCiEx.
1. http://www.pcgarage.ro/adaptoare/gembird/dvi-m-vga-f/
2. https://conectica.ro/......d-cc-psu-6

| CPAElites a răspuns:

Ce sursa ai? ( spune-mi modelul )
Ce placa video e aia?
Daca zici ca sursa nu are mufa pentru alimentare pci-express inseamna ca e o petarda.

| KodrutZ a răspuns (pentru CPAElites):

... sau ca e o sursa buna si veche.

| ishallhelpyou a răspuns (pentru CPAElites):

Sau este o sursă bună, model mai vechi :-\ nu te grăbi în afirmații, sunt și surse petarde cu alimentare pe pci-e.