| SpecialistIT a răspuns:

Salutare.

Configuratia la care te-ai gandit este una foarte-foarte slaba din pacate.
La doar 2150 lei, uite recomandarea mea: http://www.mediadot.ro/wishlist/30108/
Ce ti-am pus aici? Simplu, in primul' rand 8GB ram de calitate, arhisuficienti orice vei face si 1TB stocare de ultima generatie, foarte rapid. Un procesor cu 6 nuclee foarte performanta, mai ales in jocuri si o placa de baza care sa-l stapaneasca. O sursa de calitate cu certificare 80 Plus si o carcasa sa-ti gazduiasca monstrul. Piesa de rezistanta este placa video, una exceptionala pentru gaming, pe care te vei putea juca absolut orice.

Iti recomand cu tarie MediaDOT, e un magazin serios, unicul magazin de gaming. Uite de asemenea ce showroom superb pot sa aiba: http://www.mediadot.ro/showroom

De asemenea, poti cere GRATIS update de bios la placa de baza, un lucru total recomandabil.
Tot GRATIS poti beneficia de ansamblare a PC-ului in cazu' in care nu ai timp sa nu te pricepi foarte bine la asta, tot la MediaDOT.

Ma bucur ca am putut sa te ajut. Sa te bucuri si tu de configuratie.
Daca te mai pot ajuta cu ceva, orice, te rog, nu ezita sa ma cauti.

Sanatate si bafta!

| MaxKiller911 explică (pentru SpecialistIT):

Hai ca fac cum spui tu numai sa imi raspunzi la cateva intrebari despre acel magazin (daca stii ) :

1.Asamblarea PC-ului este mereu gratis?
2.Fac asamblari de calitate

Si o intrebare legata de PC : ruleaza Crysis 3 la HIGH?

| MaxKiller911 explică (pentru SpecialistIT):

Salut! Ma intrebam daca acolo la acel magazin ( mediadot) imi pot asambla PC-ul, dar fara sa puna DVD-Writer? eu am deja unul si nu mai are rost sa cumpar altul...

| SpecialistIT a răspuns (pentru MaxKiller911):

Da, iti va merge Crysis3.
Ansamblarea este mereu gratis.
Ansamblarea e facuta de profesionisti.
Ma bucur ca am putut sa te ajut.

| MaxKiller911 explică (pentru SpecialistIT):

Si eu ma bucur ca m-ai ajutat, stii cumva daca imi fac update la BIOS gratis mereu?

| SpecialistIT a răspuns (pentru MaxKiller911):

Da, trebuie doar sa le ceri asta. Dai comanda pe site si o sa te sune cineva de la ei sa confirmi comanda. Cui te suna, cand te suna...ii zici de ansamblare si update de bios. O sa fie gratis.

| MaxKiller911 explică (pentru SpecialistIT):

Dar daca sun direct la ei si fac o comanda telefonica?

| SpecialistIT a răspuns (pentru MaxKiller911):

Banuiesc ca poti face si asta, nu am nici cea mai vaga idee. Incearca sa dai un telefon. Era mai simplu sa lansezi tu comanda online, pe site, punand produsele in cos, datele tale de contactat si bla-bla. Cum crezi tu.
Sa-mi zici si mie cum a fost.

| MaxKiller911 explică (pentru SpecialistIT):

Iti spun, stai linistit, trimite-mi un mesaj cu ID-ul tau de mess big grin

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat