| IonutPetre12 a întrebat:

Salut, am gasit pcul asta si cred ca e bun pentru pretul lui.Nu ma pricep deloc, as vrea sa-i iau un hard si sa-i pun windows 10 e greu de pus daca am experienta 0? As vrea si o parere la pc https://altex.ro/......DIGITAL27/

16 răspunsuri:
| nicu991 a răspuns:

Este excelent pentru pret/performante insa s-ar putea ca upgrade-ul cu un HDD sa nu fie posibil daca unitatea este sigilata pe carcasa pentru ca vei pierde garantia.
Intai intreaba la ei daca garantia este oferita individual pe componente si este posibil upgrade-ul cu un HDD inainte de achizitie.

| StefanChriss a răspuns:

E bunicel PC-ul pentru gaming, peste medie. Ar trebui sa iti duca majoritatea jocurilor noi inclusiv pe un medium-low. Pentru 2500 de lei, merita! Pe PC game benchmark zice ca duce peste 600 de jocuri din cele mai populare 1000 de titluri. Pe vreo 2-3 ani te-ai aranjat cu el.

| Romanul1985 a răspuns:

Eu zic sa il duci la cineva mai priceput sa ti-l puna windows-ul dar nu e asa de greu

| IonutPetre12 explică (pentru Romanul1985):

Dar in rest e ok pc ul?

| Romanul1985 a răspuns (pentru IonutPetre12):

Da,pentru pretul ei e foarte bun
Eu zic sa il cumperi

| Romanul1985 a răspuns (pentru IonutPetre12):

Dar pentru ce iti trebuie mai exact PC-ul?
Doar pe net sau mai mult asa pe gaming?

| IonutPetre12 explică (pentru Romanul1985):

Dar nu are hard pus si daca l pun eu se duce sigiuliul implicit garantia.Pe piese as iesi mai ieftin?

| IonutPetre12 explică (pentru Romanul1985):

Doar pe net in principal, poate sa ma mai joc gta sau csgo ocazional

| Romanul1985 a răspuns (pentru IonutPetre12):

Ii perfect pentru asta
Chiar ar duce mult mai mult
Totusi ai acolo 16 gb ram și un procesor Nvidia GeForce GTX 1650 de 4. 1GHz

| IonutPetre12 explică (pentru Romanul1985):

Da dar ajunge ssd ul de 240 gb? Asta e cam primul meu pc

| DoarBogdan a răspuns (pentru IonutPetre12):

Dar are deja un SSD de 2.5". Sa ii pui un hard ar insemna sa dai jos SSD-ul. Si nu ar fi pacat de el? Ca este mult mai bun si mai rapid ca un HDD.

Dar oricum, cu SSD-ul existent... este prea mic, nu o sa iti incapa foarte multe in el.

La banii aia merita totusi. Dar am mai vazut si un https://altex.ro/......DIGITAL29/

| Romanul1985 a răspuns (pentru IonutPetre12):

N-are cum sa se duca garanția dacă nu e pus hardul de ei
Ii logic ca tu trebuie sa il pui
Păi dacă nu îl desfaci sa ii pui hardul atunci cum vrei sa il folosesti

| Romanul1985 a răspuns (pentru IonutPetre12):

Ajunge dar dacă n-ar ajunge se poate schimba si aia

| DoarBogdan a răspuns (pentru IonutPetre12):

Sau asta:
https://altex.ro/......ITAL27WIN/

Are memorie o gramada, te lafai in ea, are si SSD, are si Windows.

| StefanChriss a răspuns (pentru Romanul1985):

Eu zic ca 240gb sunt suficienti! Ai suficient spatiu pentru doua jocuri triplu A concomitent si iti mai raman vreo 60-80gb pentru ce vrei tu. Daca esti amator de filme, iti sugerez sa-ti iei un hdd extern si ai rezolvat problema.

| Dragosm19 a răspuns:

De montat nu e greu, dar e nou si are garantie. In principiu, in momentul in care ai deschis capacul, ciao garanție. Dar s-ar putea sa ai voie, cel mai bine e sa te duci personal la altex si sa vorbesti, si dacă ai noroc si nu e aglomerat si au hard-ul pe stoc, vorbești cu cineva si poate ti-l si montează