| CicaAnonim a întrebat:

Salut! Am gasit prin lucrurile vechi un laptop Toshiba satelite p300 si as vrea sa stiu daca pot sa-i dau upgrade la procesor, sunt constient ca nu ii pot da un upgrade de top, dar ceva mai bun decat actualul procesor pe care il are. Are un procesor Intel Core 2 Duo CPU T9550. Va Multumesc!

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E cu 4 GB RAM - 500 GB HDD?

| flixbuster a răspuns:

Teoretic la cele din epoca Core 2 Duo puteai schimba procesorul - am si facut-o, am trecut de la un Celeron la un Core 2 Duo cu rezultate excelente (+ upgrade RAM).

Din pacate, modelul tau deja are un CPU varf de gama (T9550) asa ca nu mai ai ce schimba. Poti pune RAM, poti pune un SSD. Cu 4GB RAM si un SSD decent ar trebui sa iti mearga foarte bine Windows 10 pe el (eventual LTSC) pentru office si browsing web.

| dinaprilie a răspuns:

Nu, este lipit pe placa de baza.