| LeonardRe a întrebat:

Salut am in copmuter avira free antivirus si TuneUp 2013 si intrebarea mea este ca daca la am pe amandoua nu se manacna intre ele? adica sa se detecteze sau ceva de genu?

3 răspunsuri:
| agent003 a răspuns:

Avira este antivirus ce iti ofera protectie, tuneup este un program ce ajuta la performanta calculatorului, nu are ce sa interactioneze intre ele

| DjIulyanB a răspuns:

Salut.
Nu, nu se "mananca" intre ele. Sunt progame total diferite ca sa se atace intre ele. Numai ca ambele consuma destul de multe resurse PC`ului, daca nu ai memorie RAM de ajuns, s-ar putea sa faca figuri pc si sa mearga c-am greu.
Daca merge greu poti renunta la TuneUp. Daca nu, lasale instalate pe ambele.

| al3xander a răspuns:

Nu au nicio treaba unul cu altul: avira este antivirus (care scaneaza fisierele) si tuneup este o suita de utilitare pentru a functiona calculatorul mai bine (curata registri, fisierele temporare, dezactiveaza programe, defragmenteaza hdd-ul etc.).