| anonim_4396 a întrebat:

Am in Gmail un fisier Doc, atasat unui mail, daca ma duc cu mouse-ul pe el, am optiunea sa-l descarc in PC sau " Save to Drive" (nu stiu exact ce este - Google Drive). Din greseala am dat click pe "Save in Drive", intrebarea mea este cum il pot scoate de acolo? Si ce este acest Drive? Si mai exact unde s-a dus documentul meu?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Https://drive.google.com/
este un serviciu de cloud. un hdd virtual daca pot spune asa, unde iti salvezi fisierele si le accesezi de oriunde pe pamantu asta, de pe telefon pc etc. Intrii pe link-ul de mai sus, marchezi documentul si il stergi.

| anonim_4396 explică (pentru sltlp):

Multumesc mult!

| anonim_4396 explică (pentru sltlp):

Dar in afara de mine, aceste fisiere din Drive pot fi vezibile si pentru altii?

| sltlp a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca le dai link-ul da(click dreapta pe fisier si ai acolo ca sa scoti un link).