| DianusIoana a întrebat:

Buna! Mama mea si-a cumparat zilele trecute un telefon Xiaomi Redmi Note 10 pro. Nu stiu de ce nu merge sa descarc fisiere..de exemplu daca intru pe google sa descarc o carte in format pdf (de pe 101 books un site foarte fain pe care il folosea si pe vechiul telefon fara probleme) apăs pe descărcare dar pur si simplu nu o descarca nicăieri (nici macar nu imi apare sus in bara ca acest fisier se descarca sau s-a descărcat). Singurul mod in care pot descarca e sa salvez acel fisier in drive si abia de acolo sa il descarc. La fel si cu alte fișiere de pe google, whatsapp sau alte siteuri. Cineva care s-a mai confruntat cu aceasta problema?

7 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Cel mai probabil ti-l da jos in Downloads pe undeva. Te uiti in Files la sectiunea Documents/PDF.

Răspuns utilizator avertizat
| salieri84 a răspuns:

Cauta fisierele descarcate in folderul ''Gestionare fisiere'', din meniul principal.

| DianusIoana explică (pentru salieri84):

M-am uitat, inclusiv la descărcări si nu este salvat nicăieri...nu stiu de ce...pur si simplu nu se descarca cand apas pe download

| salieri84 a răspuns (pentru DianusIoana):

Pai ai net? Wi-fi sau 4G?

| EcceHomo a răspuns (pentru salieri84):

Doar nu te-ai gândit că folosește lopata pentru a-l descarca? thinking

| salieri84 a răspuns (pentru EcceHomo):

Mi se intampla si mie uneori, sa uit de bifarea semnalului de retea.