| DannielZMF a întrebat:

am instalat de curand windows7 si sa instalat cu tot cu drivere, problema este ca aunci cand ascult muzica face un fel de purici in boxe.
de la ce poate fi de la sistem sau de la driverul audio?

goodbye!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca e de la sistem. vezi poate nu fac contact bine firele sau mufa...

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Mai de grabă poate fi de la boxe.Verifică mufa jack, trage finuţ de fire şi vezi dacă nu se remedează problema, sau încearcă cu altele şi dacă problema persistă atunci ii ori de la driver ori de la placa de sunet(mai puţîn ). Succese

| DoRu a răspuns:

De la driverul audio. Tu cand ai instalat windows 7 trebuie sa-l activezi, de exp daca-ti cunosti driverele pc-ului scrii sa zicem realtek audio driver windows 7, si s-ar putea sa-ti dea realtek ac '97 ca eu cand am mai avut windows mi-a mers cand am instalat driver realtek ac '97... Si tot asa... Sperc ca te-am ajutat. Fundita?
Si verifica si-n spate la unitate cum ai pus mufa s-au daca ti s-a-ntamplat ceva la fire... Bafta
Te salut si eu!

| CybeRAthlete a răspuns:

Curata jackul care il bagi in placa de sunet, verifica daca firele sunt calumea prinse in boxe, cauta melodii de min 192kb, daca nu merg astea, incearca alte codecuri, apoi gandeste-te la sistem/driverul audio.
bafta

| badboyvlad a răspuns:

Mda. Windows7 e cu o problema aici cu audio. De exemplu eu cand l-am instalat nu auzeam nimic. Cautati pe internet instalarea pentru windows 7 a placii tale audio.Ar trebui sa mearga. Daca nu, poate sunt stricate boxele... Incearcale pe a le unui prieten...