| Glad23 a întrebat:

Am o problema cu sunetul la calculator nu am driverul instalat
imi poate sune cineva cum folosesc everest sa aflu ce placa audio am si imi da si mie un site cu drivere audio pentru al descarca pe cel potrivit FUNDA

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Instaleaza si vezi cu asta: http://www.uniblue.com/software/driverscanner/ Dar nu inteleg ca nu ai gasit cu "dxdiag":-/

7 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Nu-ti trebuie everest. Poti afla asa:
Start>Run si acolo scrii "dxdiag" si enter.
La sound vezi vezi ce placa ai.
Apui cauti pe net driverul pentru. placa ta.
Scrii "drivere"si placa ta si iei ultimul.
Daca nu te descurci scrie-mi cum se numeste placa si am sa gasesc eu driverulSucces.Merit funda?

| schajuman1344 a răspuns (pentru stlucian):

Un răspuns foarte bun!

| Glad23 explică (pentru stlucian):

Singurul lucru pe care mil spune este:
No sound card was found. If one is expected you should install a sound driver provided by the hardware manufacturer.

| stlucian a răspuns (pentru Glad23):

Da nu ai driver-ul! Urmareste pasii de mai sus scrisi de mine.

| Glad23 explică (pentru stlucian):

Am vazut acolo si nu-mi arata nicun nume nimic la device sau la altceva

| Glad23 explică (pentru stlucian):

Nici eu nu stiu dc dar numi spune nimic dxdiag

| stlucian a răspuns (pentru Glad23):

Instaleaza si vezi cu asta: http://www.uniblue.com/software/driverscanner/ Dar nu inteleg ca nu ai gasit cu "dxdiag":-/

| taken a răspuns:

Deschide Everest, dublu click in stanga pe placa de baza(motherboard), click pe placa de baza(motherboard) si citesti in dreapta la numele placii de baza(motherboard name).
Scrii aici numele placii de baza si ce sistem de operare folosesti(windows xp, windows7).