| blondu_9020 a întrebat:

Salut.am instalat windowsw pe laptop dar nu stiu cum sa ma conectez la internet nici prin cablu nici prin wireless.inainte imi aparea in bara in dreapta jos conexiunile.cine ma poate ajuta va rog mult si app nu pot nici sa deschid internet explorer, dau dublu click se deschide si se inchide imediatsad. va roog sa ma ajutati daca se poate. FUNDAhappy

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Sper ca ai instalat driverele, nu!?

| gki1980 a răspuns:

My computer/control panel/my network places. acolo dai new connection to internet. daca ai net de la rds, dai conexiune noua prin broadband/dial-up, la numele conexiunii scrii rds si apoi o sa iti ceara user si parola(alea sunt date de furnizorul de cablu la realizarea contractului de furnizare servicii)

| GabrielStefan a răspuns:

Instaleaza LAC(Local Area Connection).winking

| blondu_9020 explică:

Si cum il instalez...nu ma prea pricep la chestiile astea...nu m-am mai lovit niciodata de aceasta prb

| blondu_9020 explică:

Nu am instalat nici un driver...ca nu am cd vu driverele, pe un alt pc cand am instalat windowsu imediatr dupa am dat update la drivere, dar prb e ca dp acel pc ma pute-am conecta la net dar de pe asta nu...