| adyurs a întrebat:

Salut, am întâmpinat o problema. Acum cateva zile mi-am tras cablu ethernet ca sa am viteza de download mai mare si chiar asa a fost, am avut 290mbps ca am abonament de 300 dar acum cand mi-am pornit laptopul am doar 90mbps, ce sa fac?

2 răspunsuri:
| nicu991 a răspuns:

Viteza din contract nu este garantata c-o vei avea in permanenta maxima. Citeste contractul mai bine. Aceasta depinde de mai multi factori pe care furnizorul ti-i mentioneaza negru pe alb in acel contract.
In plus, depinde daca folosesti internetul direct prin conectarea laptopului cu un cablu de retea ori prin intermediul WiFi.