| MariusDk23 a întrebat:

Salut.
In general viteza mea de download este de 800 kb/s dar astazi am o problema nu creste de 200 kb/s.
Acum 3 zile am downloadat jocul tera si viteza de download a fost de 800 kb/s constant, ieri am reinstalat windows-ul ( windows 7) si astazi cand am pus iar jocul sa se traga viteza de download nu creste de 200 kb/s, tin sa precizez ca jocul are 30 gb dar acum cateva zile cand l-am tras viteza era de 800 constant acum nu trece de 200 kb/s.Stiti care este cauza?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil ai depasit limita de download scrisa in contract.Nu se pune la factura dar iti scade viteza. Asta pana la inceputul lunii cand iti va da din nou viteza scrisa in contract. verifica contractul si vezi daca e asa. 30 de giga download nu iti da niciun provider.Parerea mea.

| Mihai_Miţă_1999 a răspuns:

Daca ai modem poate e semnalul slab.
Iar daca esti pe fibra optica se lucreaza iar asta incetineste foarte mult viteza.
Poti anunta providerul de internet.
Mai pe scurt fa o sesizare.