| DodoK a întrebat:

Salut,
Am la PC procesor AMD Sempron(tm) Processor 3400+ 1.80 GHz. Cand pornesc PC-ul imi arata 64-bit, iar daca intru in START >- Computer >- Properties gasesc "System type: 32-bit". Am reinstalat windowsul de 2 ori azi si tot nu gasesc nici o modalitate de a schimba de pe 32 pe 64. Acelasi windows (Windows 7 Ultimate SP1) l-am instalat si anul trecut si a mers pe 64-bit, dar acum nu.
Ma puteti ajuta va rog sa schimb de pe 32 pe 64? Multumesc!

7 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai daca nu instalezi ce trebuie! Sunt 2 variante separate, pe 32 si pe 64.

| DodoK explică (pentru K0sti):

Orb nu sunt, prost nu... cum pana mea sa instales pe 64 de bits... explica daca tu stii. Asta am intrebat.
Eu cand am intrat sa il instalez nu am gasit unde sa imi aleg lucrurile astea. "Einstein-ule" care esti tu.

| K0sti a răspuns (pentru DodoK):

Prietene, nu ai inteles nimic! Sunt doua variante de windows, una pe 32 si una pe 64. Depinde pe care o instalezi. Cum sa schimbi de pe 32 pe 64? Instalezi 64 din prima! Sau 32. Si exprima-te in limba romana sa intelegem si noi!

| DodoK explică (pentru K0sti):

Stiu ca trebuie instalat din prima pe 64, dar eu intreb: cum instalez din prima pe 64? Ca nu gasesc nici o setare unde sa imi aleg intre 32 si 64 sau ceva de genul acesta. Explica-mi unde si cum pot alege ce windows sa instalez.cel pe 32 sau cel pe 64.

| K0sti a răspuns (pentru DodoK):

Prietene, inca o data: Sunt 2 windows-uri! De sine statatoare si independente. Nu exista setare! Pe care vrei pe ala il instalezi! Decat sa pui asemenea intrebari, mai bine ai pune mana si ai cauta pe Google. Macar nu te mai faci de cacao! Da lenea e cucoana mare! Succes!

| DodoK explică (pentru K0sti):

Da am zis cumva ca stiu? Ok...sunt 2 diferite...atunci cum acelasi windows de pe acelasi dvd am reusit sa il instalez pe 64-bit si acum nu mai merge?

Daca nu as fi cautat pe google, nu as fi pus aici intrebarea. Mersi, pentru nimic.

| K0sti a răspuns (pentru DodoK):

Ti-am spus din prima, da tu continui cu aiureli! Ia vezi primul meu raspuns!