| popovicialexandru a întrebat:

Salut am laptop Asus si am bateria defecta la el tine vreo 5 - 10 min fara sa-l pun in priza. Cand vreau sa ma mut dintr-o camera in alta cand il ridic sau daca il clatin putin mai tare se inchide la orice miscare mai brusca. Ce poate avea? Dau funda pentru cel care stie!

1 răspuns:
| SimoonaD a răspuns:

Poate nu face contact bine bateria si cand il misti, se intrerupe alimentarea.Bateria o poti schimba.Cauta sa pui alta baterie si sa vezi daca tot la fel face. Daca nu e bateria, du-l la un service.