| dragossefu a întrebat:

Salut am luat un laptop Dell latitude si nu imi indica cata baterie mai are arata bateria cu un x pe ea si cand pun cliku pe ia apare no battery is detected ce as putea sa ii fac sa imio arate cata baterie mai are. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Posibil sa fie defecta batería, sau vreau contact, sau ca Windows iti da o eroare. in primul rand calibreaza batería. lasa laptopul deschis cu incarcatorul conectat, in jur de vreo 4 ore. dupa aceea desconectezi cablul de curent si il lasi fara sa il folosesti, pana se descarca si se inchide laptopul. dupa ce se stinge pentru lipsa de curent il lasi 2-3 ore sa stea sa odihneasca. apoi il incarci din nou. asta e metoda cea mai simpla sa calibrezi batería. inainte incearca totusi sa scoti batería, desconectezi de asemenea de la curent, si presionezi timp de 2 minute butonul de start, adica de butonul de pornire. conecteaza batería si vezi daca o detecteaza. daca un incearca cu calibrarea. bafta

1 răspuns:
| gelu1970 a răspuns:

Buna ce ai mai facut? s-a remediat ceva?