| Singe a întrebat:

Salut am luat un router de la rcs-rds cu fibra optica si sunt 2 retele, este acesta motivul pentru care nu merge Wo mic dupa telefon prin wifi? Ps am mufele usb stricate nu am cum sa il folosesc asa

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca sunt doua retele, incearca sa te conectezi, pe rand, pe ambele.
USB-urile stricate n-au nimic cu wi-fi, routerul sau fibra optica.

| Singe explică (pentru Bula):

Nu e treaba cu usb că nu am la router-ul primit de la cei de la rds dar faza e ca nu stiu parola la cea de a doua retea si am un buton cu WiFi si dacă apăs pe el se oprește wifi-u dar cea de a doua retea merge

| Bula a răspuns (pentru Singe):

Scuze, eu n-am prea inteles...
In intrebare te referi la mufele usb stricate, dar n-ai specificat ce fel de 2 retele ai si unde- si cum sunt conectate.
Ar fi bine sa desenezi o schita si sa-l uploadezi undeva, dupa care sa-mi trimiti link-ul la desen, impreuna cu descrierea exacta si completa al problemei.

Daca ai doua routere conectate in cascada, prin cablu, atunci problema are rezolvari intr-un mod, dar daca ai o retranslatare de wi-fi, atunci problema se rezolva altfel.

| Singe explică (pentru Bula):

Am nmufele usb stricate la calculator si nu am cum sa folosesc Aplicatia repsectiva prin usb.

| Bula a răspuns (pentru Singe):

Cu cca 30 lei poti cumpara o placa de extensie pe slot PCI, cu 4 mufe USB si nu le mai folosesti pe cele de pe placa de baza. Nu necesita nici drivere speciale.