| LuisEdward a întrebat:

Azi am instalat un router wifi. Pe telefon imi merge. Cum caut retele wifi pe pc? Am Windows 7

3 răspunsuri:
| frumusica26 a răspuns:

Usor. Sper ca nu te superi daca iti explic mai,, babeste ". Deci, in bara de jos a Windows-ului, in partea dreapta este o linie care se indreapta in sus ( O sagetica intr-un patratel mic ). Apesi pe ea si o sa ti se deschida un patrat. Undeva acolo este o iconita care arata ceva despre semnal. Apesi pe ea si acolo vei gasi retele. Funda?

| Alexandru_TimpauMircea_1989 a răspuns:

1. Mai intai trebuie sa ai placa de net cu wi-fi ca sa poti prinde
2. Daca ai si nu iti merge mai uite-te la drivere
3. Si ca sa te conectezi la o retea wi-fi te duci in dreapta jos unde iti apar toate iconitele alea si dai pe cea cu calculatorul ala sau care seamana cu o ruleta de semnal

| LuisEdward explică (pentru Alexandru_TimpauMircea_1989):

Spune-mi cum caut o retea wifi pe pc