| JUNNKiE47 a întrebat:

Salut, am luat un virus de pe internet (windows defender-ul e degeaba), și mi-a criptat fișierele cu altă extensie decât cea a lor, dacă schimb extensia nu mai funcționează fișierul spunând că e "Damaged", când am introdus stick-ul să fac windows-ul mi-a criptat și fișierele de pe stick, acum dacă vreau să bag iar windows pe acel stick îl criptează virusul în continuare, ce pot face?

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Formateaza stick-ul si cand il introduci pe alt pc vezi sa ai blocat autorun-ul sau sa nu iti infecteze si alt pc/laptop. Sau ia alt stick facut in alt pc/laptop, opreste pc-ul, introdu stick-ul, porneste-l si booteaza de pe stick, fara sa intrii in sistemul de operare sa nu-ti cripteze iar.