| Wallik a întrebat:

Am neviie de ajutor. De curand me-am cumparat niste casti cu microfon, unesc castile de sistem foarte bine dar cand vorbesc cu cineva el nu ma aude dar eu da, dar daca conectez microfonu pe care il foloseam si scot cablu de la microfonu de la casti eu il aud si el ma aude! Spet ca ati intales ce am vrut sa zic, deci care e problema si cum o rezolv va rog ajutati-ma!

2 răspunsuri:
| DarkTwister a răspuns:

Poti sa incerci urmatorul lucru: 1. In stanga jos este volumul de la windows, click dreapta pe el
2.Click pe "playback devices"
3.Click pe "recording"
4.In lista respectiva ar trebui sa gasesti microfonul de la casti
5.Click dreapta pe microfonul castilor
6. Apasa "enable"
Daca nu gasesti microfonul poti sa le iei pe rand!
Sper ca ai inteles pasii!

| Locoman_Sashka_1998 a răspuns:

Trebuie să verifici dacă este firul bun să nu aibă nimic dar dacă tot nu se aude întreabă de la cel care le-ai cumparat