| FaFaLikeYou a întrebat:

Salut,

Am si eu o "problema", am cumparat niste casti cu microfon, doar ca au un singur fir care se baga. Castile merg perfect dar microfonu nu stiu sa il configurez.

5 răspunsuri:
| Magiculmarian32 a răspuns:

Trebuie sa le configurezi din soft-ul placii de sunet. Daca sunt de la RealTek: Start => control panel => RealTek HD Audio Manager, si aici in dreapta trebuie sa fie niste puncte. daca sunt trei (roz, albastru, verde) dai click pe aceea unde ai bagat castile si setezi acolo : casti cu microfon (compatibil Iphone) si gata laughing

| FaFaLikeYou explică (pentru Magiculmarian32):

Nu am reusit. Am driverul realtek instalat, dar e laptop nu calculator am numa 2 "puncte" roz si negru, eu le-am bagat in ala negru.

| Magiculmarian32 a răspuns:

Ok, daca sunt doua e alta ciorba de peste. Te rog sa imi dai modelul laptop-ului tau si a castilor. Vreau sa ma informez cu cat mai multe detalii happy

| dedi2 a răspuns:

Probabil se conecteaza amndoua prin acelasi fir.