| iftenealexandru a întrebat:

Am nevoie de parerea unui cunoscator. Este vorba de telefonul Lenovo A328. Acum ceva timp imi dadea eroare Android( atat imi amintesc ), apoi s-a inchis si nu mai boota. Aparea sigla Lenovo in jur de 10 sec si se inchidea. Am reusit sa intru in setrile androidului si sa ii dau factory reset. Degeaba. Acum nu se mai deschide deloc. E mort?( Am fost la service cu el si au spus ca nu pot sti sigur)

Răspuns Câştigător
| AlexNab0k0v a răspuns:

Probabil e soft brick. Cred că se poate recupera, dar e un proces un pic mai complicat și dacă nu ai experiență nu te sfătuiesc să te apuci. Mai degrabă lasă-l pe mâna celor de la service.