| Romania2014 a întrebat:

Salut am nevoie de un raspuns URGENT, am o camera Microsoft LifeCam Vx-800 si Windows Xp, la ea imi merge doar microfonul si nu stiu de ce nu merge camera sad Ma ajuta si pe mine cineva?
Pana acum a mers crying

10 răspunsuri:
| OanaVlad a răspuns:

Du-o inapoi la magazin... poate e stricata whistling

| Romania2014 explică (pentru OanaVlad):

Si ce sa le zic? Ca dupa un an s-a stricat?straight face
Sa imi dea banii inapoi?
App ce crezi ca mai stiu eu de unde acum cumparato?laughing)

| jmenaru a răspuns:

Ai avut acelasi sistem de operare cand a mers sau altul... daca zici ca merge doar microfonul incearca sa dezinstalezi driverul camerei respective, apoi sa il instalezi pe cel mai nou (daca reusesti sa il descarci de undeva) pagina producatorului daca exista asa ceva, doar daca nu este chinezarie...sau poate ai un driver deja salvat in calc, sau un cd si il instalezi de acolo.

| Romania2014 explică (pentru jmenaru):

Nu am nici un CD de la camera. am uitat sa specific asta sad

| Romania2014 explică (pentru jmenaru):

Am cazut ca nu numai eu am aceasta problema ci mai multi copii. straight face

| jmenaru a răspuns:

Uite-l frate aici...l-am urcat acum sa-l iei mai usor.dezinstaleaza driverul vechi apoi install pe asta si gata!

| Romania2014 explică:

Adica nu mi s-a dat atunci unde l-am cumparat. am camera de 1 an. Sincer sa fiu nu mai stiu ce sistem de operare aveam cand sa o cumpar.
Parca tot XP
happy

| jmenaru a răspuns (pentru Romania2014):

Ce sistem de operare ai acum? daca stii codul ecat al camerei cauta pe google si vezi daca te trimite undeva sa downloadezi vreun driver daca nu exista producator oficial...

| Romania2014 explică (pentru jmenaru):

Windows XP am acum happy Te rog lasa-mi un link