| RaduMihaiRadu a întrebat:

Am nevoie sa pun pe un PC WIFI. Intrebarea mea este daca exista un dispozitiv care poate da internet PC-ului de pe o retea WIFI. Am cautat pe net si am gasit "adaptoare wifi" si nu imi dau seama daca este ceea ce caut. MULTAM!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Uite aici pentru PC: http://www.pcgarage.ro/placi-de-retea-wireless/
Chestia este pe ce o vei pune: slot PCI, slot PCI-e x1 sau USB. Daca ai USB-uri mai multe cauta-ti unul USB.

| cristimihailov a răspuns:

Da, acela este.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, adaptorul este ceea ce cauti, eu am unul la 30 lei de peste 1 an si merge perfect.

| LinxCont a răspuns:

Ar merge un adaptor wireless pe USB cum sunt cele de aici http://www.pcgarage.ro/adaptoare-wireless/

| onyvirus a răspuns:

Se numeste placa de retea wifi gasesti pe olx sh

| alwayscared a răspuns:

Din cate stiu trebuie sa ai ceva in pc ca sa poti conecta la wifi.
Eu de curand mi-am cumparat adaptor (extender) wi-fi pentru telefon pentru ca nu imi ajungea wi-fi-ul pana la etaj. Cauta pe google cum sa conectezi wifi la pc.