| justbogd4n a întrebat:

Salut.am nevoie urgent de voi.am un laptop dell inspiron 9200 si ma chinui de multe luni sa ma conectez la o retea wireless. cum au multe laptopuri: gen connect to si iti cauta retea wireles.eu nu am deloc aceasta optiune chiar daca scrie clar ca laptopu are wifi? cum as putea sa ma conectez la o retea.caci cu fn+f2 nu merge nici prin control panel n`am gasit nimic.nici cu drivere n`am rezolvatsad help me.

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

Intai verifica daca nu cumva laptopul are vreun buton pentru activare wireless, de ex. al meu are in partea dreapta asemenea buton. Daca nu are, descarca si instaleaza AIDA32, are sa iti spuna ce placa wireless ai, descarca driver-ul specific si instaleaza-l. Succes!

3 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Aici gasesti drivele de la wireless (la network) insa nu stiu exact care iti trebuie: http://support.dell.com/......vices.aspx

| justbogd4n explică:

Arata ca e pornita dar nu gaseste nici un adapter.am tras N programe si tot nu ma pot conecta la nimic efectiv ca si cum nu ar avea asa ceva

| Ezeckel a răspuns:

Poti detalia un pic problema?
de exemplu: pentru cautare retele ce folosesti? Intel pro wireless sau windows-ul?
Apare o eroare ceva?
Arata ca este pornita placa dar nu capteaza semnal? etc